۲۳ مهر ۱۳۸۴

دولت الكترونيكي دبي (Dubai eGovernment)

حضور بخش دولت الكترونيكي دبي در جيتكس 2005چشمگير بود و شايد هشداري بود به همه مسوولان دولتي كه فقط در آنجا بدنبال خودكار و سي‌دي و اشانتيون مي‌گشتند و در اينجا در الكامپ بينواي خودمان غرفه‌هاي خالي استانها را تدارك مي‌ديدند.
گزارش زير خلاصه‌اي از عملكرد اين بخش نمايشگاه است:
دولت امارات در سال 2001 با چشم انداز دولت الکترونیکی ارائه شده توسط شیخ محمد بن آل مکتوم كه بعنوان چشم انداز 2010 دبی نامیده شد، حرکت بسوی یک دولت قدرتمند الکترونیکی را ترسیم کرد که این استراتژی به اقتصاد دبی جدای از صنعت نفت و گاز، تحولی اساسی بخشید .

چشم‌انداز 2010 دبي
چشم انداز 2010 دبي، به ایجاد یک اقتصاد دانش محور متکی بر توریسم، IT ، رسانه ها و بازرگانی بعنوان صنایع محوری و موثر کمک می کند . دبی بعنوان قطب تجاری پیشرو در اقتصاد جدید، ابتکار عمل های مختلفی را برای تطابق علم اقتصاد با ICT شروع کرده است (مانند شهر اینترنتی دبی، دولت الکترونیکی دبی، شهر رسانه‌ای دبی، دهکده دانش و . . . ) . دولت، تجارت ، مردم و شهروندان، تشکیل عناصر کلیدی اقتصاد دبی را داده اند و تعامل این عناصر (دولت – تجارت، دولت- شهروند و . . . ) نقش اقتصادی اساسی را برای هدایت دبی به سمت این چشم انداز دارند . طبق استراتژی ارائه شده توسط شیخ محمد بن رشید این پروژه تا سال2007 باید 90% کارآیی و بهره وری لازم را داشته باشد .

اهم سرویسهای الکترونیکی ارائه شده توسط دولت الکترونیکی امارات عبارتند از :

Ask dubai
یک مرکز ارتباطی منحصر بفرد که وسیله ارتباطش با هر یک از واحدهای دولتی را در دبی فراهم می آورد .
یک سرویس 24 ساعته به 2 زبان انگلیسی و عربی می باشد که از هر کانال موجود (Email ، تلفن، فاکس، و یا حتی چت ) مشتری را به بخش مورد نظر متصل می کند .

mDubai
این سرویس در 2 قسمت Pull Service و Push Service ارائه می شود :
Push: این سرویس به بخشهای دولتی این امکان را می دهد تا یک SMS یا حجمی از SMS را به لیست آماده شده مشتریان خود از طریق اینترفیس وب ارسال کنند.
Pull: این امکان را به مشتریان می دهد که اطلاعات مورد نیاز را از واحدهای دولتی از طریق SMS دریافت نمایند. این SMS با یک کلمه کلیدی (keyword) به شماره 4488 ارسال می شود و سپس مشتری پاسخ را دریافت می کند .

Dubai.ae
پورتال دسترسی به کلیه سرویس ها و خدمات دبی است که همه شهروندان، بازرگانان و ساکنان دبی را در بر می گیرد.

eJob
یک بستر مشترک عمومی برای مکانیزه کردن پروسه های استخدامی بومی و غیر بومی جویای کار که از یک Database مشترک برای کلیه واحدهای دولتی بهره می گیرد و جویندگان کار قادر خواهند بود رزومه های کاری خود را بصورت online و مستقیم به اینجا ارسال نمایند .

e4All
یک سرویس چند لایه که به ارتقاء آگاهی عمومی افراد درزمینه مفاهیم eGovernment کمک می کند و باعث تشویق شهروندان برای تطبیق خودشان با سرویس های الکترونیکی می شود .
و خود شامل موارد زیر می باشد :
-Elearn
-eEmployee
-eCitizen
-e4All magazine

eLearn
بستری را برای آموزش online افراد فراهم آورده است. خود آموزهایی سریع و با برنامه ریزی آسان که همه وقت و همه جا در دسترس می باشد. دولت الکترونیکی دبی، آموزش الکترونیکی را برای واحدهای دولتی، ساکنان دبی و تجار و بازرگانان عرضه می کند. در این سرویس بیش از 3000 رشته، ارائه شده است و شامل مدارک معتبر مایکروسافت، اوراکل، SAP و IBM نیز می شود . آموزش بصورت صوتی به دو زبان عربی و انگلیسی ارائه می شود و از عکس، فیلم، موسيقي و دامنه وسیعی از ابزارهای مولتی مدیا که از طریق کامپیوترهای خانگی قابل دسترسی هستند، استفاده شده است .

eEmployee
شامل ترکیبی از برنامه هایی است که کارمندان بخش های دولتی را قادر می سازد بصورت online آگاهی و مهارتهای خود را در زمینه IT ، ارتقاء بخشند و شامل عناوین زیر است :
مفاهیم پایه ای فناوری اطلاعات
- Word Processing
- آموزش online
- استفاده از کامپیوتر و ساماندهی فایلها
- Spread Sheets

eCitizen
یک برنامه آموزش اختصاصی است برای شهروندان دبی طراحی شده است و شامل 4 ماژول می باشد :
- آشنایی مقدماتی با PC
- مفاهیم پایه ای اینترنت
- مفاهیم پایه ای Email
- سرویس های online (که توسط بخش های دولتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم شده است)

e4All Magazine
یک مجله ماهانه است که هم بصورت الکترونیکی و هم چاپی منتشر می شود و اطلاعات مفید و مختصری را در اختیار می گذارد .

ePay
یک سرویس متمرکز پرداخت است که امکان پرداختهای online برای سرویس های بخش های دولتی را فراهم آورده است و در حال حاضر با روشهای پرداخت مختلف همچون Credit card سازگار است .
از ویژگیهای آن می توان به موارد زير اشاره كرد:
-چند روش بودن پرداخت
- امنیت پرداخت ها از طریق SSL
- پشتیبانی فنی 24 ساعته
- قابل اطمینان بودن
- قابليت توسعه آسان
- پرداخت از هر جا و هر زمان
-عدم پرداخت هزینه اضافی برای پروسه‌های online
-عدم نیاز به حضور شخص در محل
- صرفه جویی در زمان و وقت

eLibrary
یک بانک اطلاعاتی متمرکز کتابخانه ای با پورتال یکپارچه وبی است و مشتریان را قادر میسازد که کتابها و مقالات خود را با همه کتابخانه های متصل به این سرویس، به اشتراک بگذارند.
اين سرويس داراي مزایای زیر است :
- توانایی گزارشگيری دلخواه
- اینترفیس چند زبانه
- قابلیت یکپارچگی با هر نوع سیستم کتابخانه ای
- پشتيباني كامل از يونيكد (Server, Client)

eHost
یک سیستم جامع که برای ساماندهی و مدیریت وب، از سایتهای ثابت و پویا گرفته تا پورتالها که انواع ابزارهای مدیریت وب را مانند ثبت دامنه و گرفتن فضا برای آنها در اختیار می گذارد .
دارای مزایای زیر می باشد :
- پلاتفرم های چندگانه برای تطابق با نيازهای مختلف
- انواع ابزارهای مدیریت وب
- پشتیبانی وب سابتهای چند زبانه
- قابل توسعه بودن منابع شبکه
- بالاترین سطح امنیتی، دسترسی و ثبات
- پشتیبانی 24 ساعته در هفته

هیچ نظری موجود نیست: